CT scan – MRI – Scan PET – Angiography – شتاب دهنده خطی

یکی از حساس ترین گروه های تجهیزات پزشکی که نیازمند یو پی اس هستند، تجهیزات تصویربرداری مانند CT SCAN و MRI  و همچنین تجهیزات درمانی مانند آنژیو گرافی و شتاب دهنده خطی و غیره میباشند.

بدیهی است با توجه به قیمت بالا و همچنین حساسیت بالای این گروه کالاها الزام استفاده از یو پی اسی که از لحاظ فنی مورد تایید شرکت های سازنده تجهیزات پزشکی و همچنین شرکت های وارد کننده این تجهیزات باشد، بسیار حیاتی است.

شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم در 10 سال اخیر بیشترین تمرکز خود را جهت فراهم آوری یو پی اسی که دارای بالاترین تکنولوژی روز دنیا بوده و همچنین تاییدیه از اکثر سازندگان و واردکنندگان معتبر این گروه از کالاها را دارد، قرار داده و توانسه با افتخار وظیفه محافظت از بیش از 200 مرکز تصویر برداری و بیمارستان را داشته باشد.

mric

نکاتی که باید برای انتخاب دستگاه در این کاربری بدانیم :

موارد و نکات بسیار زیادی در انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری وجود دارد که در ذیل به برخی آنها اشاره شده است:

1-آیا جهت این کاربری الزام استفاده از ترانس وجود دارد؟

2-آیا تفاوتی بین یو پی اس هایی با تکنولوژی جدید ورودی (IGBT) و یو پی اس های نسل قدیم (ورودی تریستوری) وجود دارد؟

3-آیا هارمونیک ایجاد شده در ورودی و یا خروجی این دستگاه ها با توجه به تکنولوژی ساخت آن ها متفاوت است؟

4-آیا تایید شرکت تولید کننده یا وارد کننده این تجهیزات برای خرید یو پی اس الزامی است؟

با توجه به موارد فوق بدیهی است انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری نیازمند بررسی دقیق و تخصصی میباشد.خواهشمند است در این زمینه به کارشناسان این شرکت که کلیه موارد احتمالی را بررسی کرده و پیشنهاد مناسب را تقدیم شما میکنند اعتماد نموده و با ما تماس بگیرید.

پایگاه دانش

سوالات متداول

توان های زیر بصورت تجربی و تقریبی ارائه شده اند و بدیهی است که با تغییر قابلیت های تجهیزات و برند آنها ممکن است تغییر کند. فراوانی توانهای زیر در بازار ایران بیشتر است:

تجهیز تصویر برداری از توان تا توان توضیحات مدل یوپی اس پیشنهادی مگامداوم
CT SCAN-CT SIMULATOR 80KVA 300KVA بویژه بسته به تعداد اسلایس دستگاه توان مصرفی آن بالاتر می رود. بیشترین فراوانی مصرف در توانهای 100-120KVA قرار دارد. PYRAMID DSP-T
PYRAMID PREMIUM-T
MRI 120KVA 160KVA عموما توان مصرفی دستگاه های ام آر آی در حدود 160KVA است PYRAMID DSP-T
PYRAMID PREMIUM-T
آنژیوگرافی 160KVA 250KVA عموما توان مصرفی دستگاه های ام آر آی در حدود 160KVA است PYRAMID PREMIUM-T
PET SCAN 160KVA 200KVA عموما توان مصرفی در حدود 160KVA است. PYRAMID PREMIUM-T
رادیو تراپی و شتابدهنده ها 40KVA 120KVA نمونه های جدیدتر بیشتر در توان 100 و یا 120KVA می باشند. PYRAMID DSP-T

بدیهی است با توجه اهمیت و حساسیت بسیار بالای تجهیزات تصویر برداری یوپی اس مورد استفاده می بایست سه فاز آنلاین باشد. اما از آنجا که ماهیت بارهای تصویر برداری شبیه بارهای موتوری بوده و جریانهای لحظه ای زیادی به تناوب از یوپی اس کشیده میشود، الزاما باید از یوپی اس های مجهز به ترانس در خروجی آنها استفاده کرد. این یوپی اس های اصطلاحا TRANS BASE نامیده میشوند. از طرف دیگر چون تقریبا تمام تجهیزات تصویربرداری بشدت به سطح نویز الکترومغنطیسی تولید شده توسط یوپی اس حساس می باشند اکیدا توصیه میشود که یوپی اس ترانس بیس مجهز به رکتیفایرهای فرکانس بالا باشد. این مدل از یوپی اسها سطح نویزی تولیدیشان 90 درصد کمتر از یوپی اسهایی که از رکتیفایرهای فرکانس پایین و یا اصطلاحا تریستوری استفاده میکنند. لذا مدلهای ترانس بیس و مجهز به رکتیفایرهای فرکانس بالا (یا اصطلاحا Double IGBT) تایید شده ترین و مناسب ترین مدل یوپی اس های برای کاربرهای تصویر برداری هستند. مدلهای Pyramid DSP-T و Pyramid Premium-T هر دو دارای تکنولوژیهای ذکر شده می باشند.

مطابق استاندارد حداقل زمان مطلوب برای یک تجهیز تصویر برداری در حین قطع برق، مدت زمانی است که تصویر برداری از بیمار تمام شده و ضمنا زمان مناسب برای خاموش نمودن ایمن دستگاه فراهم باشد. بصورت تجربی این زمان چیزی بین 20 دقیقه الی 40 دقیقه است که با توجه به نوع تجهیز تصویر برداری ممکن است متفاوت باشد. البته برخی از تجهیزات همانند MRI نیاز دارند که حتی در حالت استندبای نیز برق کافی برای کارکرد کمپرسورهای خود داشته باشند که در نتیجه به زمان برقدهی بیشتری نیاز دارند. لازم بذکر است که عموما در بیمارستانها و درمانگاهها از ژنراتورهای توان بالا استفاده میشود که حداکثر چند دقیقه بعد از بی برقی روشن شده و وظیفه ی تامین برق مرکز را بر عهده میگیرند. در صورتیکه مرکز مد نظر دارای ژنراتور است اغلب به زمانهای برقدهی بالا نیازی نیست.

عمده ی تامین کنندگان تجهیزات پزشکی بر اساس دستور العمل هایی که دارند که اجازه ی نصب دستگاه هایشان بروی یوپی اسهای مرکز را نمیدهند و عموما به این مورد اصرار دارند که تجهیز تحت گارانتی شان صرفا به یک یوپی اس اختصاصی برای آنها متصل شود. بارهای تصویر برداری اغلب تجهیزات حساسی هستند که جریان های لحظه ای بالا از یوپی اسها میکشند. این جریانهای بالا اغلب باعث میشود که اعوجاجاتی بصورت گذرا در خروجی یوپی اس های مرکزی ایجاد شود که توسط سایر بارهای متصل به آن یوپی اس نیز دیده میشود. برای آنکه تجهیز پزشکی تحت تاثیر اختلالات ایجاد شده توسط سایر بارها نشود، توصیه میشود که تا حد امکان از یوپی اس های مرکزی برای تجهیزات تصویر برداری استفاده نشود.

فضای مورد نیاز وابسته به توان دستگاه و همینطور تعداد و آمپر ساعت باتری های یوپی اس است. اما بصورت تجربی جدول ذیل را میتوان در نظر گرفت. توصیه میکنیم که حتما پیش از انتخاب تجهیز خود از کارشناسان واحد خدمات پس از فروش شرکت مگامداوم بخواهید که محل مد نظر برای نصب را بازدید نمایند.

برای مدلهای یوپی اس Pyramid DSP-T  و یا Pyramid Premium-T

 

از توان تا توان متراژ توصیه شده به متر مربع
30VKA 60KVA 4
80KVA 100KVA 8
120KVA 160KVA 10
200KVA 300KVA 15

 

برخی از مشتریان ما

با ما در ارتباط باشید...

نشانی: خیابان دماوند، بلوار اتحاد، خیابان یازدهم غربی، پلاک 28

کد پستی: 1658756515
خط ویژه: 02143953000
فکس: 02143953333

پست الکترونیک: mail@megamodavem.com 

آخرین مطالب بلاگ

نماد های اخذ شده

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به: شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم

طراحی و توسعه :

نیاز به مشاوره دارید؟