کرکره برقی

تامین برق مطمئن و مدوام برای درب های اتوماتیک در مواقع ایجاد قطعی در شبکه برق و همچنین در مواقع بروز اختلال در برق شهری بسیار مهم است ،زیرا فعالیت های روزمره و ورود و خروج مراجعان به مراکز مختلف ( مانند ادارات ، بیمارستان ها ، پارکینگ و …) به کارکرد صحیح این درب ها وابسته است.
بدین منظور برای تامین منبع بدون وقفه برق از یوپی اس های مخصوص درب اتوماتیک استفاده می شود.

شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه و فروش یو پی اس آماده است تا در زمینه انتخاب مناسب یو پی اس برای دربهای اتوات در خدمت شما عزیزان باشد.

ساختمان 03

نکاتی که باید برای انتخاب دستگاه در این کاربری بدانیم :

برای انتخاب یو پی اس مناسب جهت این کاربری میبایست به نکات مختلفی توجه کرد که برخی از آنها در ذیل قید گردیده است:

1-آیا ابعاد درب ها در انتخاب توان مناسب تاثیری دارد؟

2-آیا مدل های مختلف موتورهای درب های اتوماتیک و کرکره ای در انتخاب یو پی اس مناسب تاثیری دارد؟

2- آیا مدت زمان کارکرد درها در مواقع بی برق در انتخاب نوع یو پی اس تاثیری دارد؟

3-آیا تعداد دفعاتی که میخواهیم درب یا کرکره باز و بسته شود باید مورد توجه قرار گیرد؟

با توجه به موارد فوق بدیهی است انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری نیازمند بررسی دقیق و تخصصی میباشد.خواهشمند است در این زمینه به کارشناسان این شرکت که کلیه موارد احتمالی را بررسی کرده و پیشنهاد متاسب را تقدیم شما میکنند اعتماد نموده و با ما تماس بگیرید.

پایگاه دانش

سوالات متداول

بطور کلی سه مدل موتور برای درب کرکره ای وجود دارد.

درب کرکره ای سانترال: این دربهای اتوماتیک از قدیمی ترین مدلها هستند که عموما برای دربهای مغازه ی زنبوری شکل قدیمی استفاده میشوند. که بدلیل مشکلاتی که در نصب و سرویس داشتند، از اقبال کمتری در مقایسه با سایر مدلها روبرو می باشند. عموما دارای موتور ضعیف تری نسبت به دو مدل دیگر میباشند.

دربهای کرکره ای تیوبلار: این مدل مجهز به یک موتور استوانه ای شکل هستند که به نوع رول آپ نیز معروف می باشند. این موتور داخل محور اصلی کرکره قرار گرفته و در حین چرخش خود، کرکره را نیز به دور خود جمع میکند. این مدل بیشتر برای دربهایی با ابعاد کمتر از 12 متر مربع مناسب بوده و از آنجا که از موتورهای نسبت ضعیفی بهره میبرند، برای اماکن پر رفت و آمد چندان مناسب نبوده و در صورت وارد آمدن فشار زیاد موتور اغلب براحتی آسیب میبینند. در عوض از قیمت مناسبی برخوردارند و برای کاربریهایی که چندان نیاز به رفت و آمد بالا ندارند و در ضمن ابعاد کلی درب نیز کوچک است، توصیه میشوند. عموما در موتورهای تیوبلار از موتورهایی تا 140 نیوتن بر متر استفاده میشود. گرچه بتازگی موتورهای توبلار 300 نیوتن بر متری در بازار دیده میشود.

دربهای کرکره ای ساید: این نوع از موتورهای قویتری نسبت به نوع توبلار بهره می برد و برخلاف آن ها در کنار کرکره نصب میشود و به کمک یک زنجیر و قرقره شفت موتور را به حرکت در می آورند به همین دلیل است که به آنها مدل ساید گفته میشود. گشتاور این موتورها بیشتر از موتورهای توبلار بوده و در مدلهای 300، 500، 600، 800 نیوتن بر متر وجود دارند. یک موتور 300 نیوتنی میتواند درب به ابعاد 25 متر مربع را براحتی باز و بست نماید. چون عمده ی ابعاد دربهای منازل کمتر از این مساحت هست، لذا یکی از پر مصرف ترین مدلهای بازار می باشد.

اگر فرض کنیم که ابعاد درب که قرار است موتور توبلار آنرا باز و بست نماید، کمتر از 12 متر مربع باشد، آنگاه یک یوپی اس 800 و یا 1000 ولت آمپری پاسخ گوی این سایز خواهد بود. مدلهای سری گارد و پلانک شرکت مگامداوم از جمله مدلهای مناسب برای این کاربری هستند. این مدلها دارای یوپی اسهایی در توانهای  400، 600، 800،  1000 و 1200 ولت آمپر می باشند که بصورت کامل میتوانند نیاز تمام مصرف کنندگان را با توجه به تنوع بالای توانی خود مرتفع کنند.

اگر مساحت درب مورد استفاده کمتر از 25 متر مربع است، میتوان از یک یوپی اس 1500 ولت آمپری یا 2000 ولت آمپری استفاده نمود. در صورتیکه ابعاد درب بیش از 30 متر مربع باشد توصیه می شود که از یوپی اس 2000 ولت آمپری یا 3000 ولت آمپری استفاده شود. یوپی اسهای سری ولتا و گارد در این محدوده از توان دارای مدلهای مختلفی هستند. بویژه مدلهای 1500 و 2000 گارد دارای رزومه ی بسیار قابل توجهی برای کاربری درب های کرکره ای میباشند و عمده ی شرکتهای تامین کننده دربهای اتوماتیک از این دو مدل در کنار تابلو فرمانهای خود استفاده مکنند.

برخی از مدلهای درب های کرکره ای اصطلاحا دارای آپشن یوپی اس می باشند.  این مدلها از موتورهای DC بهره می برند و  در هنگام بی برقی، مستقیما از دو یا چهار باتری تغذیه میشوند. در حقیقت در هنگام بی برقی مستقیما از باتری تغذیه می کنند که گرچه باعث فشار بالایی به باتریها میشود ولی آنها را از استفاده از یوپی اس بی نیاز میکند. اغلب این موتورها از نوع تیوبلار هستند.

مدت زمان تامین برق به پارامترهای مختلفی وابسته است ولی شاید یکی از مهمترین آنها تعداد باز و بست درب می باشد. عموما از مدل یوپی اسهای باتری داخلی (مجهز به باتریهایی با آمپر ساعت پایین) برای دربهای کرکره ای معمول استفاده می کنند. اگر فرض کنیم که باتری دستگاه سالم باشد و دستگاه شرایط نگهداری مناسبی داشته باشد، آنگاه امکان باز و بست درب برای حدود 7 الی 10 بار امکان پذیر است. مدل یوپی اسهای سری گارد از جمله مدلهای باتری داخل با رزومه بسیار بالایی برای استفاده در کاربری دربهای اتوماتیک دارند.

برخی از مشتریان ما

با ما در ارتباط باشید...

نشانی: خیابان دماوند، بلوار اتحاد، خیابان یازدهم غربی، پلاک 28

کد پستی: 1658756515
خط ویژه: 02143953000
فکس: 02143953333

پست الکترونیک: mail@megamodavem.com 

آخرین مطالب بلاگ

نماد های اخذ شده

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به: شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم

طراحی و توسعه :

نیاز به مشاوره دارید؟