کامپیوترهای شخصی و لوازم جانبی

در دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، کامپیوتر و تکنولوژی‌های جدید جزء اصلی و جدا نشدنی از زندگی روزمره ما شده است، به‌ طوری‌ که زندگی بدون آن‌ها ممکن نیست.

این یک واقعیت ثابت شده است که قطع ناگهانی و نوسانات برق می تواند باعث آسیب رساندن به تجهیزات الکترونیکی، به ویژه به کامپیوترها و رایانه های شخصی شود. خاموش شدن غیر منتظره کامپیوتر می تواند صدمات بزرگی به سخت افزار رایانه شما وارد کند و باعث شود داده‌های ذخیره نشده از بین بروند. یو پی اس  با تأمین برق بدون نوسان، پایدار و بدون وقفه در زمان های قطعی برق، این اطمینان را به شما می دهد که هرگز چنین اتفاقاتی را تجربه نکنید.

خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر می تواند مشکلات مختلفی را با خود به همراه داشته باشد که مهم ترین آن از دست دادن اطلاعات و داده هایی است که شما فراموش کرده اید آن ها را ذخیره کنید.همچنین یکی از معایب اصلی اتصال مستقیم دستگاه های الکترونیکی به برق شهری، نوسانات موجود در جریان برق شهری می باشد. این نوع نوسانات باعث خرابی و گاها باعث سوختگی بردهای تخصصی دستگاه های گران قیمت شما می شود. خرابی و از بین رفتن دستگاه های مختلف در سازمان ها می تواند سالیانه هزینه های هنگفتی را در برداشته باشد که وجود یو پی اس میتواند از آنها جلوگیری کند.

01

نکاتی که باید برای انتخاب دستگاه در این کاربری بدانیم :

موارد و نکات بسیار زیادی در انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری وجود دارد که در ذیل به برخی آنها اشاره شده است:

1- آیا یو پی اس آنلاین گزینه مناسب تری نسبت به یو پی اس های لاین اینتراکتیو می باشد؟

2- آیا فضایی مناسب برای دستگاه در نظر گرفته اید؟

3- برای کامپیوتر بهتر است از یو پی اس مرکزی استفاده کنیم یا یو پی اس جداگانه؟

با توجه به موارد فوق بدیهی است انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری نیازمند بررسی دقیق و تخصصی میباشد.خواهشمند است در این زمینه به کارشناسان این شرکت که کلیه موارد احتمالی را بررسی کرده و پیشنهاد مناسب را تقدیم شما میکنند اعتماد نموده و با ما تماس بگیرید.

پایگاه دانش

سوالات متداول

خوشبختانه بارهای اداری از نظر فنی بارهای پر دردسری برای یوپی اس محسوب نمیشوند. بنابراین تقریبا محدودیت خیلی خاصی در انتخاب یوپی اس نیست و میتوان با توجه به توان مورد نیاز، حساسیت مصرف کنندگان و همچنین بودجه ی در نظر گرفته شده از بین مدلهای لاین اینتراکتیو و یا آنلاین (به منظور رعایت ملاحضات قیمتی عموما از نوع ترانس لس) استفاده نمود. بدیهی است اگر تعداد مصرف کنندگان بالا باشد احتمالا می بایست از مدل های یوپی اس آنلاین سه فاز به جای یوپی اسهای تکفاز استفاده نمود.

وقتی از کاربری اداری صحبت به میان می آید با طیف نسبتا وسیعی از تجهیزات با گوناگونی بسیار در برند و تکنولوژی مواجه هستیم. لذا اگر بخواهیم اعداد مصرف را بصورت دقیق بیان کنیم بدلیل تنوع بسیار بالا تقریبا امری غیر ممکن است. لذا جدول ذیل بصورت تجربی و قطعا بصورت تقریبی ارائه شده است. لذا ابتدا توصیه میشود که اگرمیتوانید مشخصات فنی تجهیزات را بررسی نمایید تا عدد واقعی مصرف آنها را بیابید، در غیر اینصورت جدول ذیل راهکار جایگزین برای محاسبه ی توان مصرفی ادوات اداری است. ما در مگامداوم اگر از جزییات اطلاع دقیق نداشته باشیم از عدد توان متوسط مصرف استفاده میکنیم. باز هم متذکر میشود که این عدد تقریبی و تجربی بوده و توصیه میشود حتما با کارشناسان واحد فروش شرکت مگامداوم تماس حاصل فرمایید.

نوع دستگاه بازه توان مصرفی به وات متوسط مصرف
کامپیوترهای معمولی و دستکتاپ 100 الی 150 وات 100 وات
لپ تاپ ها 50 الی 150 وات 80 وات
سرورهای معمول (اغلب یک پاور PC هستند تا یک سرور تخصصی) 250 الی 400 وات 250 وات
سرورهای حرفه ای 400 الی 800 وات 500 وات
پرینترهای لیزری (بسته به قابلیتها بسیار متنوع هستند) 250 الی 600 وات 400 وات
پرینترهای جوهر افشان 100 الی 300 وات 150 وات
سیستم های انگشت زنی 10 الی 40 وات 20 وات
سیستم های کنترل تردد (بدون موتور) 40 الی 80 وات 50 وات
سانترال 80 الی 400 وات 100 وات
اسکنر 40 الی 100 وات 50 وات
چندکاره ها (پرینترلیزری ، اسکنر، کپی، فاکس) 250 الی 600 وات 400 وات
فاکس 100 الی 250 وات 150 وات
لامپهای قدیمی فلوروسنت (هر تک رشته) 20 الی 40 وات 40 وات
لامپهای هالوژن (از نوع LED) 2 الی 9 وات 5 وات
هر عدددوربین DOM (دوربینهای معمولی بدون موتور و با دید در شب) 7 الی 15 وات 10 وات
دستگاه DVR چهار پورت یا هشت پورت 50 الی 100 وات 80 وات
دستگاه NVR 80 الی 150 وات 100 وات
مودم های معمول 15 الی 40 وات 20 وات
سوییچها (متناسب با تعداد پورتشان) هر پورت 10 الی 25 وات هر پورت 15 وات

اغلب هزینه خرید یوپی اسهای متعدد بیشتر از استفاده از یک یوپی اس مرکزی است اما مشکل اصلی یوپی اس مرکزی این است که حتما می بایست کابل کشی کاملا مستقلی از برق شهر برای هر اتاق در نظر گرفت. لذا اگر اتاقهای محل اداری شما دارای کابل کشی جداگانه میباشد و یا میتوانید ساختار کابل کشی جدیدی را اجرا کنید، توصیه میکنیم که از یک یوپی اس مرکزی استفاده کنید. در غیر اینصورت از تعداد محدودی یوپی اس بصورت توزیع شده استفاده کنید، در این حالت چند کامپیوتر و یا مصرف کننده که از نظر محل فیزیکی به هم دیگر نزدیک هستند را به یک یوپی اس متصل کنید.

برخی از مشتریان ما

با ما در ارتباط باشید...

نشانی: خیابان دماوند، بلوار اتحاد، خیابان یازدهم غربی، پلاک 28

کد پستی: 1658756515
خط ویژه: 02143953000
فکس: 02143953333

پست الکترونیک: mail@megamodavem.com 

آخرین مطالب بلاگ

نماد های اخذ شده

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به: شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم

طراحی و توسعه :

نیاز به مشاوره دارید؟