صنعت فرش

امروزه یکی از صنایعی که به شدت نیازمند یو پی اس میباشد صنعت فرش و مخصوصا دستگاه های فرش بافی هستند.

بدیهی است قطع برق یا تغییرات ولتاژ در این صنعت موجب به وجود آمدن خسارات بسیار سنگین در چرخه تولید و همچنین دستگاه های فرشبافی میشود.

شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم با بیش از 10 سال سابقه در این زمینه و سابقه فروش یو پس اس و استابلایزر جهت دستگاه های فرشبافی با برندهایی شونهر آلمان و وندویل بلژیک آماده خدمت رسانی به صاحبان این صنعت میباشد.

02

نکاتی که باید برای انتخاب دستگاه در این کاربری بدانیم :

برای انتخاب یو پی اس مناسب جهت این کاربری میبایست به نکات مختلفی توجه کرد که برخی از آنها در ذیل قید گردیده است:

1- آیا با توجه به خسارت های بسیار زیادی که بر اثر مشکلات برق شهر در خط تولید ایجاد میشود، خرید یو پی اس صرفه اقتصادی دارد؟

2- آآیا راهکاری برای جلوگیری از خسارت های مالی شدید که به دلیل مشکلات برق شهر به دستگاه های فرشبافی وارد میشود وجود دارد؟

3- آیا برند دستگاه فرشبافی و یا مدل دستگاه (بسته به شانه های مختلف) در انتخاب توان یو پی اس و استابلایزر تاثیری دارد؟

 

با توجه به موارد فوق بدیهی است انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری نیازمند بررسی دقیق و تخصصی میباشد.خواهشمند است در این زمینه به کارشناسان این شرکت که کلیه موارد احتمالی را بررسی کرده و پیشنهاد مناسب را تقدیم شما میکنند اعتماد نموده و با ما تماس بگیرید.

پایگاه دانش

سوالات متداول

ماشین های مدرن فرش بافی در ایران، عمدتا ساخت یکی از دو غول بزرگ آلمانی و بلژیکی، شونهر و وندویل هستند. هر دو نوع از انبوهی از موتورها و درایورهای مختلف تشکیل شده اند که جریانهای لحظه ای فراوانی را نیاز دارند. به همین دلیل حتما توصیه میشود که از یوپی اسهای ترانس بیس برای تامین برق این تجهیزات استفاده شود. مصرف این ماشین آلات اغلب ثابت نیست و در طول عملکرد به توانهای مختلفی نیاز دارند.

اندازه گیری های انجام شده توسط کارشناسان صنایع الکترونیکی مگامداوم نشان میدهد که تفاوت چندانی بین مصرف ماشینهای فرشبافی شونهر و وندویل وجود ندارد و این تعداد شانه و عرض ماشین است که مصرف را مشخص میکند. عموما مصرف بسته به نوع ماشین بین 100KVA الی 160KVA است. مصرف نامی ماشینها اغلب کمتر از 80KVA  است اما جریان لحظه ای کشیده باعث میشود که برای تامین توان دستگاه نیاز به یوپی اس های با توان بالاتری وجود داشته باشد.

حساسیت کلی ماشین به ولتاژ بالا نیست به همین دلیل استفاده از استابلایزر به عنوان یک تنظیم کننده ی ولتاژ و حفاظت کننده از مدارات ماشین، یک پیشنهاد صحیح است. اما با پیشرفته تر شدن ماشینها بویژه مدلهای جدید دستگاه های شونهر، طیف وسیعی از درایورها و بردهای الکترونیکی در آنها استفاده شده است که باعث میشود حساسیت دستگاه نسبت به افت و یا افزایشهای ناگهانی ولتاژ افزایش یابد. در این مدل دستگاه ها توصیه میشود که به جای استابلایزرها که بصورت ذاتی تجهیزات جبران ساز کندی هستند، از یوپی اسها استفاده شوند که بسیار سریع تر از یک استابلایزر میتوانند نسبت به جبران افت ولتاژ اقدام کنند.

برخی از مشتریان ما

با ما در ارتباط باشید...

نشانی: خیابان دماوند، بلوار اتحاد، خیابان یازدهم غربی، پلاک 28

کد پستی: 1658756515
خط ویژه: 02143953000
فکس: 02143953333

پست الکترونیک: mail@megamodavem.com 

آخرین مطالب بلاگ

نماد های اخذ شده

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به: شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم

طراحی و توسعه :

نیاز به مشاوره دارید؟