تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاه های لیزر پوست و مو

اکثر متخصصان آزمایشگاهی میدانند که توجه به راهنمایی های تولیدکنندگان دستگاه های ازمایشگاهی برای بالا بردن کارایی و عملکرد انها بسیار مهم است.همچنین موارد دیگری وجود دارد که متخصصان آزمایشگاهی باید قبل  از خرید تجهیزات به انها توجه کنند تا بتوانند از عملکرد تجهیزات خود اطمینان حاصل کنند. داشتن برق AC پایدار، بی وقفه و بدون نوسان از جمله مسائل مهم در آزمایشگاه ها میباشد. اغلب مردم بر این باور هستند که برق AC که از پریز دریافت میشود قابل اطمینان است ولی اگر از ماهیت نامطلوب شبکه برق که شامل هارمونیک ها، اضافه ولتاژ، نوسانات و قطعی طولانی مدت برق خبردار شوند مطمئنا به فکر خرید یو پی اس برای تجهیزات حساس خود خواهند افتاد.از این رو بسیاری از آزمایشگاه ها برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکل ناشی از نوسانات ولتاژ بالا، اقدام به خرید یو پی اس های آزمایشگاهی می کنند؛ تا پیش از بروز مشکل و به بار آمدن خرابی و در پی آن بالا رفتن هزینه ها، پیشگیری های لازم را انجام داده باشند.

با تمامی این اوصاف بهترین و کاربردی ترین روش برای جلوگیری از آسیب های جانی و مالی در آزمایشگاه ها استفاده از یو پی اس می باشد.

شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه و فروش بیش از … دستگاه یو پی اس در کنار دستگاه رادیولوژی با برندهای مختلف آماده خدمت رسانی به شرکت های تولید کننده، پزشکان و لابراتورهای عزیز میباشد.

lab

نکاتی که باید برای انتخاب دستگاه در این کاربری بدانیم :

برای انتخاب یو پی اس مناسب جهت این کاربری میبایست به نکات مختلفی توجه کرد که برخی از آنها در ذیل قید گردیده است:

1- چه توان و تکنولوژی از یو پی اس برای این کاربری مناسب است ؟

2-مشکلات رایج در عدم استفاده از یو پی اس مناسب برای این کاربری چیست؟

3-آیا برند و مدل تجهیزات استفاده شده در آزمایشگاه در انتخاب یو پی اس تاثیری دارد؟

4- چرا فقط یو پی اس آنلاین می بایست برای این تجهیزات استفاده شود؟

با توجه به موارد فوق بدیهی است انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری نیازمند بررسی دقیق و تخصصی میباشد.خواهشمند است در این زمینه به کارشناسان این شرکت که کلیه موارد احتمالی را بررسی کرده و پیشنهاد مناسب را تقدیم شما میکنند اعتماد نموده و با ما تماس بگیرید.

پایگاه دانش

سوالات متداول

تجهیزات آزمایشگاهی و همینطور لیزرهای زیبایی جزو تجهیزات حساس طبقه بندی میشوند. تجهیزات آزمایشگاهی بواسطه ی حساسیت بخشهای اندازه گیرشان عموما علاوه بر کیفیت ولتاژ به سطح نویز خروجی یوپی اسها خیلی حساس هستند و دستگاههای لیزر زیبایی نیز بیشتر تثبیت به دامنه ولتاژ خروجی یوپی اسها حساس هستند. لذا مدلها آنلاین عموما تکفاز ترانس لس (Trans Less) برای هر دو کاربری توصیه میشوند زیرا اغلب توان مصرفی شان کمتر از 20kva است. به منظور کاهش سطح نویز خروجی یوپی اسها بویژه برای کاربریهای آزمایشگاهی توصیه میشود که از یک ترانس ایزوله در خروجی یوپی اس استفاده گردد و یا از مدلهای ترانس بیس (Trans Base) دارای ترانس در خروجی هستند، استفاده شود.

تجهیزات آزمایشگاهی اغلب جریان های لحظه ای زیادی از برق نمی کشند، اما بضعا بشدت به سطح نویز خروجی یوپی اس حساس هستند. مثلا عملکرد صحیح  یک دستگاه سل کانتر به دلیل وجود برخی نویزها در خروجی یوپی اس ممکن است مختل شود. این سری از نویزها عموما برای طیف وسیعی از مصرف کنندگان بی خطر هستند اما بسیار از تجهیزات آزمایشگاهی به آنها حساسیت نشان می دهند. لذا همانطور که در سوال قبلی نیز توضیح داده شد بهتر است از یو پی اس های ترانس بیس برای این کاربری استفاده شود و یا در غیر اینصورت از یک ترانس ایزوله در خروجی یوپی اس بدون ترانس استفاده شود.

متاسفانه اغلب فضای مناسبی برای استقرار یوپی اس در مراکز در نظر گرفته نمیشود. عموما یوپی اس ها را در گوشه ای از آزمایشگاه و یا مطبهای لیزر پوست مو قرار میدهند که در معرض رفت و آمد و گرد خاک هستند و بصورتی به دیوار چسبانده اند که فاصله ی مناسب برای مکش و دمش هوا از فنها و سوراخهای ویژه ی ورود هوا دستگاه وجود ندارد. لذا یوپی اسها در شرایط دمایی نامناسب با گرد و غبار بالا کار میکنند. رطوبت و گرد و خاک و عدم تهویه ی مناسب مهمترین عوامل کاهش طول عمر یوپی اس ها هستند. از طرف دیگر هر یوپی اسی به همراه تعدادی باتری است. باتریها بشدت به دمای نگهداریشان حساس هستند. با افزایش دما طول عمر باتریها بشدت کاهش خواهد یافت (به ازای هر ده درجه دمای بیشتر طول عمر باتریها نصف میشود!). لذا اکیدا توصیه میشود یوپی اس و باتریها در محیطی با دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد و عاری از رطوبت و گرد و خاک نگهداری شوند.

 

برخی از مشتریان ما

با ما در ارتباط باشید...

نشانی: خیابان دماوند، بلوار اتحاد، خیابان یازدهم غربی، پلاک 28

کد پستی: 1658756515
خط ویژه: 02143953000
فکس: 02143953333

پست الکترونیک: mail@megamodavem.com 

آخرین مطالب بلاگ

نماد های اخذ شده

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به: شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم

طراحی و توسعه :

نیاز به مشاوره دارید؟