اتاق عمل – آی سی یو – سی سی یو – ان آی سی یو

اتاق عمل، بخش مراقبت‌های ویژه (ICU)، (CCU)، مراقبت های ویژه نوزادان (NICU):

این کاربری از حساس ترین و حیاتی ترین بخش های تخصصی جهت جراحی و مراقبت های ویژه در یک بیمارستان می باشد.بدیهی است در این قسمت ها تجهیزات پزشکی مختلفی وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات علایم حیاتی بیمار همچون ضربان قلب، میزان اکسیژن  …. را تحت کنترل دارند و با قطع برق صدمات جبران ناپذیری به وجود آمده و حتی احتمال مرگ بیمار وجود دارد، از این رو این تجهیزات نیاز مبرم به دستگاه یو پی اس دارد. 

شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه و فروش بیش از 100 دستگاه یو پی اس جهت اتاق عمل ، ICU, CCU, NICU آماده خدمت رسانی به جامعه پزشکی کشور عزیزمان می باشد.

icu-ccu

نکاتی که باید برای انتخاب دستگاه در این کاربری بدانیم :

برای انتخاب یو پی اس مناسب جهت این کاربری می بایست به نکات مختلفی توجه کرد که برخی از آنها در ذیل قید گردیده است:

  1. چه توان و تکنولوژی از یو پی اس ها برای این کاربری مناسب است؟
  2. آیا حتما باید یو پی اس مرکزی برای بخش اتاق عمل یا بخش مراقبت های ویژه استفاده کرد یا برای هر تجهیز، می بایست یو پی اس مجزا تهیه کرد؟
  3. آیا تفاوتی بین یو پی اس ترانس بیس و یو پی اس ترانس لس دارای ترانس ایزوله در خروجی وجود دارد؟
  4. آیا DOUBLE IGBT بودن یو پی اس جزء الزامات این کاربری است یا می توان یو پی اس تریستوری هم تهیه کرد؟

با توجه به موارد فوق بدیهی است انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری نیازمند بررسی دقیق و تخصصی میباشد. خواهشمند است در این زمینه به کارشناسان این شرکت که کلیه موارد احتمالی را بررسی کرده و پیشنهاد مناسب را تقدیم شما می کنند اعتماد نموده و با ما تماس بگیرید.

پایگاه دانش

سوالات متداول

با توجه به حساسیت بسیار بالای بخشهایی مثل ICU، CCU، NICU و یا اتاق های عمل می بایست حتما از تکنولوژی یو پی اس های آنلاین استفاده نمود. از آنجا که بر اساس استاندارد، برق تغذیه کننده ی این اتاق ها می بایست حتما ایزوله باشد، می بایست حتما از ترانس ایزوله در خروجی یوپی اس ها استفاده نمود. درصورتیکه اتاق مجهز به ترانس ایزوله باشد آنگاه میتوان از یوپی اسهای Trans Less برای این منظور استفاده کرد.

بر اساس تجربه مصرف متوسط یک اتاق عمل معمولی چیزی بین KVA(6 تا 10) است. لذا میتوان از یو پی اس های سری Volta Compact برای این کاربری استفاده نمود ولی درصورتیکه قرار باشد چند اتاق عمل را به یک یو پی اس متصل نمایند، انگاه احتمالا نیاز به مدلهای سه فاز Pyramid Compact خواهد بود. در ارتباط با توان مورد نیاز بخشهای ICU, NICU, CCU نمیتوان بدون در نظر گرفتن تعداد تختها و همینطور تجهیزات مستقر در بخش اظهار نظر کرد. ولی بصورت تجربی یک بخش معمولی با کمتر از 10 تخت به یک یوپی اس 20KVA نیاز دارد که میتواند هم از مدل های سه فاز به تکفاز Volta Compact برای تامین برق آن استفاده کرد و هم میتوان از مدلهای سه فاز  Pyramid compact استفاده کرد.

به جای آنکه هر اتاق عمل صرفا از یک یوپی اس مستقل تغذیه شود میتوان یوپی اس هایی را انتخاب نمود که از قابلیت عملکرد موازی برخوردار باشند. در این حالت اگر یوپی اسی دچار مشکل شود و از مدار خارج شود، سایر یوپی اس ها وظیفه ی تامین برق آن یوپی اس را برعهده میگیرند. این چیدمان برای کاربری های بسیار حساس همچون اتاقهای عمل توصیه میشود که در صورت قطع برق آنها ممکن است فاجعه ای رخ دهد. سری های Multi Power و یا Easy module از محصولات مگامداوم دارای این قابلیت هستند.

توصیه میشود که چنین کاری انجام نشود و هر بخش یوپی اس مستقل خود را داشته باشد اما مسیر اضطراری بصورت پشتیبان از یوپی اس مرکزی برای این کاربریهای خاص در نظر گرفته شود که درصورت بروز مشکل برای یوپی اس مخصوص به خودشان، بتوانند از مسیر جایگزین (بصورت اتوماتیک و یا حتی دستی) استفاده نمایند. همانطور که در سوال قبل توضیح داده شد، بدلیل حساسیت بالای مصارف در این بخشها اکیدا توصیه میشود که صرفا به استفاده از یک یوپی اس اکتفا نشده و یا از مدلهای پارالل شونده و یا از مسیر جداگانه اضطراری دوم برای مواقع خاص استفاده شود.

عموما بیمارستان ها مجهز به ژنراتورهای توان بالایی هستند که چند ثانیه و یا چند دقیقه بعد از خاموشی به مدار می آیند و تمام سیستمهای برق اضطراری از جمله یوپی اسها را تغذیه میکنند. اما از آنجا که حساسیت کاربریهای اتاق عمل و بخشهای ویژه بسیار بالاست و ممکن است حتی چند دقیقه بی برقی منجر به فاجعه ای شود، توصیه میشود که زمان برقدهی یوپی اس این بخشها را حداقل 90 دقیقه در نظر بگیرند که در شرایط خاص که فرضا ژنراتور بیمارستان دچار مشکل است، آنقدر زمان در اختیار کارشناسان برق باشد که مشکل را مرتفع کنند و یا در غیر اینصورت جراحان و متخصصان تمهیدی بی اندیشند.

برخی از مشتریان ما

با ما در ارتباط باشید...

نشانی: خیابان دماوند، بلوار اتحاد، خیابان یازدهم غربی، پلاک 28

کد پستی: 1658756515
خط ویژه: 02143953000
فکس: 02143953333

پست الکترونیک: mail@megamodavem.com 

آخرین مطالب بلاگ

نماد های اخذ شده

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به: شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم

طراحی و توسعه :

نیاز به مشاوره دارید؟