آسانسور

آسانسور به عنوان وسیله ایی است که در جهت کمک به جابجایی نفرات و بار بین طبقات ساختمان مورد استفاده قرار می­گیرد و تقریبا در هر ساختمان با یک آسانسور مواجه می­شوید. از سوی دیگر آسانسور وسیله ایی است که با برق AC (برق شهر) کار میکند و در صورت قطع شدن برق باعث مختمل شدن عملکرد آسانسور می شود و به فراخور آن میتواند اتفاقات ناخوشایندی را برای افراد داخل آسانسور به وجود بیاورد، در این حالت باید یک راه حل جانبی وجود داشته باشد که یکی از بهترین موارد می توان به UPS های آسانسوری ارشاره کرد.

شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم با بیش از ۱۵ سال سابقه در این زمینه و فروش یو پی اس آماده است تا در زمینه انتخاب مناسب یو پی اس برای دربهای اتوات در خدمت شما عزیزان باشد.

ساختمان 01

نکاتی که باید برای انتخاب دستگاه در این کاربری بدانیم :

موارد و نکات بسیار زیادی در انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری وجود دارد که در ذیل به برخی آنها اشاره شده است:
1-برای تابلو برقهای آسانسور از چه یو پی اسی باید استفاده شود؟

2-آیا مدل مدل و نوع گیریبکس در انتخاب یو پی اس تاثیری دارد؟

3-آیا فقط با دانستن توان موتور آسانسور میتوان به انتخاب یو پی اس رسید یا اطلاعات دیگری لازم است؟
4-یو پی اس پینشهادی قادر است چند بار پس از برق رفتگی آسانسور را بالاببرد ؟

با توجه به موارد فوق بدیهی است انتخاب یو پی اس مناسب برای این کاربری نیازمند بررسی دقیق و تخصصی میباشد.خواهشمند است در این زمینه به کارشناسان این شرکت که کلیه موارد احتمالی را بررسی کرده و پیشنهاد مناسب را تقدیم شما میکنند اعتماد نموده و با ما تماس بگیرید

پایگاه دانش

سوالات متداول

توان یوپی اس مورد نیاز وابسته به قدرت موتور آسانسور و همینطور برخی تنظیمات انجام شده بر سیستم کنترل آن است. اما اگر از توان موتور اطلاع ندارید میتوانید از اعداد تجربی زیر استفاده نمایید.

توان موتور تعداد نفرات قابل حمل آسانسور توان یوپی اس مورد نیاز
5kva 4 1500va
7.5kva 6 2000va
11kva 8 تا 13 نفر 3000va

اگر آسانسور مجهز به تجهیزی به نام سیستم Black Out باشد، آنگاه در هنگام بی برقی این سیستم کنترل حرکت آسانسور را بر عهده میگیرد و یوپی اسها اغلب وظیفه ی تامین برق آنرا بر عهده دارند. به کمک این سیستم موتور آسانسور با سرعت متفاوت و همینطور مصرف توان بسیار پایین به اولین طبقه نزدیک خواهد رسید. تشخیص جهت و سرعت حرکت آسانسور و همینطور غیر فعال شدن آن پس از رسیدن به اولین طبقه برعهده ی سیستم Black Out بوده و یوپی اس نیز تنها وظیفه ی تامین برق همین بخش را بر عهده دارد.

قطعا چنین فرضی ممکن نیست. همانطور که در سوال قبلی وظیفه سیستم Black out توضیح داده شد، این سیستم در شرایط بی برقی سرعت حرکت آسانسور را متناسب با تعداد نفرات داخل آسانسور و طبقه ای که در آن قرار دارند، بشدت کاهش می دهد. لذا مصرف موتور آسانسور نیز کاهش می یابد و به همین دلیل است که میتوان یک یوپی اس با توان پایین را به یک آسانسور با توان موتور بالاتر متصل کرد.

در هنگام بی برقی سیستم Black Out آسانسور را به اولین طبقه رسانده و پس از باز شدن دربها دیگر اجازه ی کارکرد به آسانسور را نمیدهد. لذا مدت زمان عملکرد آسانسور در حالت بی برقی کمتر از 2 دقیقه خواهد بود. در صورتی که بخواهید آسانسور بصورت مداوم کار کند نیاز به ژنراتور و یا یوپی اس با توان بالاتری است.

یوپی اسهای توان پایین بویژه توان های 1500VA و 2000VA  اغلب دارای تعداد باتریهایی با آمپر ساعت پایین هستند. عمر این باتریها بین یک تا دو سال است و چون متاسفانه اغلب یوپی اسها در شرایط مناسب دمایی نگهداری نمیشوند، باتریها زودتر از آنچه که باید، خراب میشوند. در این شرایط ممکن است سیستم Black out، یوپی اس و یا باتریها آسیب دیده باشند. اما قبل از هر اقدام مطمئن شوید که باتریها سالم هستند. برای راهنمایی بیشتر توصیه میکنیم که حتما با واحد خدمات پس از فروش مگامداوم تماس حاصل فرمایید. (43953700-021)

برخی از مشتریان ما

با ما در ارتباط باشید...

نشانی: خیابان دماوند، بلوار اتحاد، خیابان یازدهم غربی، پلاک 28

کد پستی: 1658756515
خط ویژه: 02143953000
فکس: 02143953333

پست الکترونیک: mail@megamodavem.com 

آخرین مطالب بلاگ

نماد های اخذ شده

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به: شرکت صنایع الکترونیکی مگامداوم

طراحی و توسعه :

نیاز به مشاوره دارید؟